Jdi na obsah Jdi na menu

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

5. 2. 2013

 

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA
 
Pohádka nejen pro ženy
INSPIROVÁNO ŽIVOTEM 04.02. 2013 Tanetu
 
 
Šípková Růženka tiše spala a snila si svůj sen o princi – pravém muži, který přijede, proseká ostny divokých růží a polibkem vysvobodí tuto zakletou pannu.
Která žena ale chce spát 100let, až se objeví ten pravý. Pravý muž. A jaké programy má mít pravá žena, aby byla hodna pravého muže. A TAK SI SNILA RŮŽENKA SVŮJ SEN O PROMĚNĚ SVÉHO ŽENSTVÍ.
A o čem si snila Růženka. ?
O muži, který ji bude chránit, milovat v dobrém i zlém, v nemoci i v nenáladě, o takovém, který ji bude milovat i když zrovna nebude vystylizovaná podle poslední módy, když ji zrovna uvidí v teplácích, protože ví, že ji večer zase uvidí ve svůdné košilce určené jen pro jeho oči ….
Růženka spala a v tomto snění snila svůj tvůrčí sen. Tvůrčí v tom, že ona nepochybovala o moudrosti božího plánu, plánu univerza, které ji takto připravilo osud.
V tomto tvořivém snění si však jasně a zřetelně uvědomovala své Bytí, svůj plán duše a to, že chce jít cestou lásky. Nepochybovala, že jí osud přivede pravého prince. Padavkové, co se lekli už jen povídaček o hrozbě za trním, co se lekli těch několika set ostnů, co je dělilo od princezny bylo dávno pryč. Zůstalo jen několik udatných princů, kteří vedeni touhami svého srdce rozjeli se do světa za princeznami.
Světlo srdce princezny jasně svítilo, žádné pochybnosti ani škodlivé myšlenky jiných nestínily paprskům, které toto světlo vydávaly.
 
 
A o čem ještě snila princezna ???
O proměně v ženu. V takovou, jakou bude princ milovat. Ale jaká princezna si zaslouží obdiv a lásku ?
 
A NĚCO ZE SNĚNÍ PRINCEZNY RŮŽENKY …..
 
….. Budu mít krásné šaty, spoustu služebnictva a denně novou manikůru a střevíce. Budu mít ty nejlepší vyhlášené kadeřníky . Moje duše ale bude prázdná a ani plné skříně nezaplní tuto prázdnotu duše, vzpamatovala se za chvíli princezna a změnila archetyp STROJENÉ SLEČINKY.
 
…. Další noci se nic mimořádného nedělo….
A potom se z nevědomí vynořil další archetyp. Zachráním celý svět,. Všichni se u mě budou mít dobře a budou mi neskonale vděční, zaradovala se PRINCEZNA DOBRODINKA. No jo, ale když se budou mít všichni dobře a všechny zachráním, kde potom najdou CENNÉ LEKCE K RŮSTU, zamyslela se princezna a opustila i tento archetyp.
 
…. Au au, všechno mě bolí, vykřikla i ve spánku princezna. Jaká já jsem chudinka, jak já musím trpět (PRINCEZNA TRPITELKA). Budu se tady litovat až do skonání světa.. A tak princezna ležela a bědovala, naříkala, jaká ona je chudinka, jaká to má trápení. Toto taky není to pravé, povzdychla si princezna a řekla si, že takovou roli už hrát nechce. Kdo by chtěl, věčnou mučednici, že … A tak se přestala litovat a pomyslela na změnu.
 
…. A tak si snila další sen. Až přijde můj princ, budu mu úžasnou ženou. A milovat se s ním budu, jen když mě bude na rukou nosit. Kdepak jen tak pro radost, z lásky. Ne. Jen za odměnu. Budu tak moci mistrně manipulovat s jeho psychikou. Stanu se MISTRYNÍ MANIPULACE. SEX ZA ODMĚNU. To jsou ty pravé páky pro vztah, radovala se princezna, celá šťastná jak to vymyslela a spala několik dalších let. Při tom ale dozrála a dospěla, a potom už jí ta myšlenka nepřipadala tak moudrá, jako předtím.
 
Protože si během tohoto spánku zvykla občas naslouchat HLASU SVÉ DUŠE, zeptala se jí …
CO MÁM UDĚLAT, ABYCH BYLA ŠŤASTNÁ ???
Její duše se pousmála a řekla :
BUĎ SAMA SEBOU. UVĚDOM SI SVÉ KVALITY, POCHOP SAMA SEBE A UVĚDOM SI, ŽE SVÝM VYZAŘOVÁNÍM PŘITÁHNEŠ SOBĚ I PARTNERA PODOBNÝCH KVALIT.
 
A tak si princezna zase snila svůj sen. Už to ale bylo snění plné radosti a lásky, neboť si Růženka uvědomila, že zkvalitněním svého Bytí se ONA STÁVÁ TVOŘIVOU SILOU SVÉHO ŽIVOTA.
Už nechci hrát žádnou chudinku, strojenou slečinku nebo manipulátoru. TOUŽÍM PO OPRAVDOVOSTI, TOUŽÍM VIDĚT A ŽÍT REALITU JAKÁ JE. A TAKÉ SI JI I TVOŘIT. HRÁT HLAVNÍ ROLI VE SVÉM ŽIVOTĚ. Dát své potřeby na první místo. Ale hlavní bylo, že si uvědomila, že už nechce hrát žádná ovládací dramata. Chce být svobodná v myšlení i v jednání. SVOBODNÁ V TO, ŽE TVOŘÍ REALITU NA ZÁKLADĚ SVÝCH MYŠLENEK. ŽE ZÁLEŽÍ JEN NA NÍ, JESTLI SE KRČÍ STRACHY PŘI ZEMI, NEBO JESTLI SE ROZLETÍ K NEBI NA KŘÍDLECH DÍKY SVÉMU ROZŠÍŘENÉMU VNÍMÁNÍ.
 
A tak Růženka prospala 100 let. Její snění o realitě svého ženství jí však pomohlo si uvědomit, jakou roli chce hrát.
 
PROTO BYLA PRAVOU PRO SVÉHO PRINCE. PROTOŽE ONA SI SVOJI PRAVOST UVĚDOMILA. PRAVOST A PRAVDIVOST VŮČI SOBĚ, TOMU, ŽE SE NECHCE SKRÝVAT ZA NĚJAKÉ IDEÁLY, ALE ŽE TOUŽÍ PROJEVIT SVOJI PRAVOU OSOBNOST, … A TATO JEJÍ OTEVŘENOST A NOVÉ POZNÁNÍ JÍ UMOŽNILO. ŽE DÍKY ČISTOTĚ SVÉHO VĚDOMÍ, SVĚTLU SVÉHO SRDCE A MOUDROSTI TOHOTO POZNÁNÍ JÍ MŮŽE UNIVERZUM POSLAT TOHO PRAVÉHO. TAKOVÉHO, KTERÝ JI BUDE MILOVAT VE SVÉ JEDINEČNOSTI.
 
…. SVÝM POLIBKEM PRINC PRINCEZNU PROBUDIL ….
 
A co ty trny milé princezny ?
Růženku chránily, aby během svého snění dospěla v PRAVOU ŽENU.
 
A my ? Prohlédněme si svá srdce, kolik emoční bolesti někdy skrýváme. Stará zranění, jizvy a rány. Prohlédněme si je a odpusťme. Odpusťme všem, kteří nám ublížili, situacím, ale hlavně odpusťme sobě. Jsme to my samy, které dovolujeme, aby se s námi zacházelo tak, jak si zasloužíme, jak si svými činy, svým myšlením a cítěním mnohdy dovolujeme.
Někdy si ty trny sami stavíme jako hradby kolem svého srdce strachem z dalších zranění, z další bolesti. Naše nevyplakané slzy raději proměníme v trnovou hradbu.
Potom ten pravý ani nemůže přijít, anebo, když přijde, ani nepoznám že to je on, tak si hýčkám stará zranění. Pokud si ale uvědomím tuto skutečnost, prohlédnu si tyto situace, vím, že je mohu změnit. A změním je jedině prací na sobě, na tom, že si odpustím a přestanu hrát role, které bych asi vědomě nikdy nehrála.
POTOM I TRNY ZMIZÍ, NEBOŤ VÍM, ŽE DÍKY SVÉMU VYZAŘOVÁNÍ MĚ MŮJ PARTNER NEBUDE ZRAŇOVAT SVÝM JEDNÁNÍM A JÁ OTEVŘENA LÁSCE A ZMĚNOU PROGRAMŮ V SOBĚ POTKÁM PRAVÉHO MUŽE- PRINCE.
 
 
A co jsem si ještě uvědomila při psaní ŠÍPKOVÉ RŮŽENKY ?
Že když zapochybuji, že jsem pro toho svého ta pravá, stačí si uvědomit si svoje kvality. Když vyzdvihnu svoje kvality, vidí ve mně Bohyni. J
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Martin - ,-)

18. 2. 2013 21:49

Moc pěkná pohádka ... život,-)

Pavlína Chvatíková - jak to bylo pohádko ...?

8. 2. 2013 8:29

... a tak jsem se probudila :-) . Krásná "pohádka", potěšující, napínavá, úsměvná a hlavně psaná s láskou .
Děkuji